Egy izgalmas nyári túra színhelye lehet a vadregényes szurdokban tett kirándulás. A Bärenschützklamm a 24 vízesése révén Ausztria legszebb vizes szurdoka. A szurdok Ausztria egyik legszebb vízelvezető sziklaszorosainak egyike, amelyet 1978 egyedülálló természeti kincsénél fogva természeti emlékké nyilvánítottak.
Túra a vad vízesések és a meredek sziklák között minden túrázó számára egy feljthetelen élmény.
A túrák kiindulópontja Mixnitz. Közel egy óra alatt érünk fel a szurdok bejáratához. A 350 m szintkülönbségű, egyirányú túra zömmel keskeny fahidakon, 2900 m falépcsőn vezet, másfél óra alatt mászható meg.
A szurdok kijárata után találunk egy hüttét.
Egy másik útvonalon további másfél óra alatt érünk vissza a parkolóba.
SZÁLLÁSFOGLALÁS: (A HRS Hotelportálon keresztül történő foglalás garantált kedvezményeket és kedvező árakat jelent)
Mi is voltunk itt, tényleg nagyon szép, de szerintem a Mariazell felett lévő Wienerbrucknál található Ötschergraben szerintem szebb, vízben gazdagabb, hatalmas vízesésekkel, kb 30 km hosszúságban (vagy még hosszabb), mi 2 napig túráztunk benne (a magyarok alig ismerik), egyszerűen fantasztikus (az osztrákok nem véletlenül reklámozzák az Osztrák Grand Canyon néven).
Üdv. szalay3
további információk itt:
http://utazasok-svajc.blogspot.com/2010/09/ausztria-barenschutzklamm-otschergraben.html
Üdv. szalay3
további információk itt:
http://utazasok-svajc.blogspot.com/2010/09/ausztria-barenschutzklamm-otschergraben.html