A kastély a Mitterberg oldalába épült. A XI. század végén épült vár romjait 1886-ban Hans Wilczek gróf vásárolta meg és hozzáértő módon restauráltatta. A grófnak saját gyűjteményéből a várkastélyban múzeumot is berendezett, amely ma vezetéssel megtekinthető. A vár ma is a Wilczek család tulajdonában van.
A középkori várat vezetés keretében lehet megtekinteni. A vezetés során hallunk a sok boszorkányperről, amelyekre a 17. és 18. században került sor a várban. Megmutatják a tárgyalótermet, a bírósági szobát és a kínzó kamrát, ahol a szóbeszéd szerint több ezer fiatal nőt kínoztak meg és végeztek ki, kiknek szellemei állítólag máig ott kísértenek.
A boszorkányüldözésnek leghíresebb áldozata a legendás Staudinger boszorkány, akit akkor tartóztattak le, amikor seprűn lovagolva boszorkánytalálkozóra érkezett.
A Moosham-kastély 1968-tól bizarr fénykorát élte, amikor a helyet filmforgatási helyszínként fedezték fel. Csak egy évvel később forgatták itt az "Ördögi jel" című filmet, amelyet Ausztriában a mai napig betiltottak. A német cím már sejteti, hogy miért: "Hexen bis aufs Blut gequält" a kastély sötét múltjával foglalkozik. A rajongók körében pedig hamar kultikus státuszt ért el a film, mert kifejezetten brutális. A kínzási jelenetek némelyikét nagyon hitelesen játsszák el több percen keresztül.
A kastélyban gazdag lungaui néprajzi gyűjteményt is tekinthetünk meg.
|
Értékeld te is!