© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Nézd meg ingyen a Spanyol Lovasiskola lipicaijait!
2014. július 9.
A bécsiek és a turisták nem kis örömére, júliusban idén is majdnem minden nap láthatók lesznek a Spanische Hofreitschule kancái és csikói a Burggartenben. Itt bárki ingyen megnézheti a híres lipicaiakat.
A bécsiek és a turisták nem kis örömére, júliusban idén is majdnem minden nap láthatók lesznek a Spanische Hofreitschule kancái és csikói a Burggartenben. Itt bárki ingyen megnézheti a híres lipicaiakat.
Akárcsak tavaly, idén is a Burggartenben tombolhatják ki magukat a bécsi Spanyol Lovasiskola, a Spanische Hofreitschule kancái és csikói. A híres lovaknak egy 600 négyzetméteres területet kerítettek el az egykori császári kertben, ahol júliusban keddtől szombatig 17 és 18 óra között találhatók meg. Itt bárki ingyen megcsodálhatja vagy lefilmezheti a nyargalászó, poroszkáló hátasokat. Rossz idő esetén viszont az istállójukban maradnak a lovak.
Copyright: Spanische Hofreitschule / Julie Brass
Aki többet szeretne látni, az fizetség ellenében megnézheti a Spanische Hofreitschule „Piber meets Vienna” című előadását, amelynek keretében a Piber lipicai ménes utánpótlás-sztárjai mutatkoznak be.
Az egy egyes és egy kettesfogat pas-de-deux-jét hét fiatal tenyészkanca bemutatója követi, majd egy díjlovagló pas-de-deux következik. Akárcsak a fogathajtók esetében, itt is az a cél, hogy a két lovas tükörképszerű összhangban hajtsa végre a figurákat. A show-t egy francia négyes zárja, amelynek „főszereplője” Ferenc József császár egyik négyes hintója és két lovas, akik teljes szimmetriában mutatják be a különböző alakzatokat.
A különleges előadást 2014. augusztus 3-ig láthatja a közönség – amíg a lovasiskola csődörei nyári szabadságukat töltik az alsó-ausztriai Heldenbergben.
Népszerű
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Lángolnak a hegyek
- Bécsben alpesi forrásvízzel harcolnak a tomboló hőség ellen
- A nyári napforduló éjjelén legendás hegyi tüzek világítják meg Zugspitzét
- Nem lehet büntetlenül strandpapucsban mászkálni a Cinque Terre gyönyörű városkáiban
- Szent Iván-éj – A lángoló folyó
- Graz adventi vásárai
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Ha e-autóval nyaralna, ezen az 5 úticélon nem lesz gondja
- Ezek az európai strandok a legjobb menedékek a nyári hőség elől
Mások épp ezt nézik
- 12 kötelező látnivaló Bretagne-ban
- Kinderberg-Sattelberg: élményösvény
- Potsdam
- Csergezán Pál-kilátó a Nagy-Kopasz csúcson
- Kanal ob Soči
- Mád - Tokaj-hegyaljai borvidék
- Homokra épült: Susak kis szigete a strandjával
- Bergamo, középkori pompa Észak-Olaszországban
- Sestri Levante - a ligur tengerpart legszebb strandja
- Balatonvilágosi Panoráma-kilátó


