© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
A Bécsi Akvarell felfedezésére hív az Albertina
2018. február 19.
A bécsi Albertina múzeum az akvarellfestészet felfedezésrére hívja a festőművészet szerelmeseit. A „Bécsi Akvarell” című tárlaton a 19.századi osztrák akvarellfestészet kiemelkedő alakjainak munkásságát, majd a kortárs vízfestőművész, Martha Jungwirth, festményeit tekinhetik meg a Bécsbe látogatók.
Könnyed vonalvezetés, ragyogó színek – az osztrák vízfestészet felfedezésére hív a bécsi Albertina múzeum. A 19. századi akvarellfestészet virágkorszakát felölelő „Bécsi Akvarell” című tárlat február 16. és május 13. között látható az osztrák fővárosban. Március elejétől pedig Martha Jungwirth, a 2018-as év Oskar Kokoschka díjas kortárs vízfestőművészének festményeit tekinthetik meg az akvarellek szerelmesei.
Az akvarellfestészet már a 15. század óta egész Európában kedvelt festőtechnika, melyet számos világhírű festőművész, mint például Dürer, Turner, Cézanne, Nolde és Schiele is alkalmazott. A különleges festészet sajátossága a víz és áttetsző lazúrfesték ötvözése a papíron, melynek állandó, gazdag motívumait tájképek, nagyvárosi és vidéki életképek, valamint virágminták képezték. Bár a vízzel vegyített festészet elsősorban Angliában terjedt el széles körben, a könnyed vonalvezetés és a pazar színek megannyi 19. századi bécsi festőművészt is megihlettek, mint például a természetet, várakat és kastélyokat ábrázoló Rudolf von Altot, Matthäus Lodert és Thomas Endert, vagy az emberek hétköznapi nyugodt, intim éltét bemutató Peter Fendit és Carl Schindlert.
A bécsi Albertinában mindösszesen 2.500 akvarell festményt őriznek különböző korszakokból. Az osztrák akvarellfestészet aranykorának tematikus kiállításán, a „Bécsi Akvarell”-en a gazdag gyűjteményből közel 200 festményt mutatnak be 2018. február 16. és május 13. között. A tárlat kultúrtörténeti különlegességének Rudolf von Alt híres biedermeier képei számítanak.
Tavaly az absztrakt és tárgyias festészetéről ismert osztrák vízfestőművészt, Martha Jungwirth-et a 2018. évi Oskar Kokoschka díjjal tüntették ki. Az osztrák kortárs művésznő újrafelfedezésének alkalmából az Albertina elsőként egy időszaki kiállítás keretein belül az elmúlt 50 év korai és a közelmúltban készített festményeit vonultatja fel. Az festőművész életművének szentelt rendhagyó tárlat 2018. március 2. és június 3. között látogatható.
Kapcsolódó hírek
2018 a szecesszióról szól Bécsben
Gustav Klimt, Egon Schiele, Otto Wagner, valamint Koloman Moser a századforduló modern képzőművészeti és építészeti stílusirányzata, a bécsi szecesszió világhírű képviselői. 2018/2019-ben az osztrák főváros a négy művész halálának 100. évfordulója alkalmából e korszak felfedezésére hívja a modern kultúra kedvelőit.
Népszerű
- Falusi ősz
- A Napkirály 10 legszebb műve
- Lenyűgöző látvány, amikor 5000 juh indul útnak a dél-tiroli Schnalstal-gleccseren
- Friss információk 2024: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- 666 éve a Magyar Királyságé volt az egész horvát tengerpart
- Egy titokzatos Árpád-házi hercegnőt azonosítottak egy vatikáni kódex főszereplőjeként
- Bastille nap: A Bastille lerombolása az önkényuralom végét jelentette
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- A cicák világnapján fényképeztük ezt a bokor alatt hűsölő cicát Kisorosziban
- Drónozás Olaszországban: Ezekről a szabályokról feltétlenül tudnia kell