Az EU megtisztítja a világ tengerparti strandjait
2019. szeptember 20.

A szeptember 21-iki takarítási világnap alkalmából európai uniós kampány keretében az összes lakott kontinens több mint 80 országában összeszedik a strandokon összegyűlt, tengerbe került hulladékot.
Karmenu Vella, a környezetpolitikáért, a tengerügyekért és a halászati politikáért felelős biztos tájékoztatása szerint a szeptember végéig tartó, az ENSZ-szel közösen szervezett és a helyi hatóságok és iskolák bevonásával megvalósuló akció során tonnaszámra kerül majd a szemét a tengerekből és tengerpartokról a helyi hulladékkezelő létesítményekbe.
Elmondta, évente 8 millió tonna műanyaghulladék kerül a tengerekbe, és a strandtakarítás önmagában nem jelent megoldást e hatalmas kihívásra. Ezért kulcsfontosságú a megelőzés - hangsúlyozta.
Mint emlékeztetett, az EU májusban fogadta el a műanyagok körforgásos gazdaságban betöltött szerepével kapcsolatos európai stratégiát azon jogszabályokkal együtt, amelyek a tengeri hulladékként legáltalánosabban előforduló tíz, egyszer használatos műanyagtermék előállításának és felhasználásának csökkentését célozzák.
Az egyszer használatos műanyagokról szóló irányelv egyebek mellett megtiltja egyes olyan eldobható műanyagtermékek használatát, amelyek alternatív termékekkel helyettesíthetők. Az új szabályok értelmében 2021-től tilos lesz az egyszer használatos műanyag tányérok, evőeszközök, szívószálak, lufipálcák és fültisztító pálcikák használata.
Kapcsolódó hírek
Népszerű
- Advent Hallstattban
- A bécsi BKV elképesztő csilivili vécéket alakított ki a metróállomásokon
- Großglockner panorámaút ősszel is gyönyörű, ráadásul olcsóbb
- Különlegességek a 20 éves Mariazelli Adventen
- A leghátborzongatóbb helyek Itáliában
- A 10 legszebb olasz strand
- December 4-én született a híres bútor névadója
- Ausztria 10 legszebb alpesi útja
- Nemzeti ünnep Ausztriában
- Ezen a 10 olasz tengerparton a legjobb nyaralni
Mások épp ezt nézik
- Pitti Palota / Palazzo Pitti
- Rimini
- Széchenyi Ferenc szülőháza Bécsben
- "Hans im Glück" (Szerencsés János) meseút
- Jódli túraút Königsleitenben
- Fogamzásgátlás és Abortusz Múzeum
- János-hegyi libegő
- Museo Nazionale Alinari della fotografia
- Myra vízesések / Myrafälle
- 4-Seen-Höhenwanderung magaslati túraút