© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Ellopták Bari egyik legféltettebb kincsét
2022. március 22.
A szobrot orosz és ortodox hívők ezrei tisztelik, ezért az elmúlt hetekben a béke szimbólumaként hivatkoztak rá.
Értékes tárgyakat loptak el kedd éjjel a dél-olaszországi Adriai-tengeri kikötővárosban, Bariban található Myrai Szent Miklós-bazilikából. Hajnali 4.00 óra körül ismeretlenek betörtek a Szent Miklós-bazilikába, és a szent szobrának kezéből tárgyakat loptak el.
Elloptak egy három ezüstgömböt tartalmazó könyvet és egy ezüst keresztet néhány drágakővel, amelyet a szobor az egyik kezében tartott. A másik kezéből pedig egy aranygyűrűt néhány kővel és egy ereklyés nyakláncot - jelentette az olasz média.
Szent Miklós szobra Bariban, a Szent Miklós bazilikában (c) pixabay
A szobrot orosz és ortodox hívők ezrei tisztelik, ezért az elmúlt hetekben a béke szimbólumaként hivatkoztak rá. Szent Miklós Bari város védőszentje, a keleti egyházak és a latin egyház egyik legismertebb szentje. Emléknapját, december 6-át az egész kereszténység ünnepli, és számos szokás kapcsolódik hozzá.
A bűncselekmény hírét Bari polgármester "a város mély sebeként" ítélte el. "Ez a lopás nemcsak szentségtörés, hanem nagy sértés is a hívők közössége és Bari városa számára, amely identitásának nagy részét védőszentjének üzenetére építette" - mondta Antonio Decaro.
Miklós a 4. század első felében a kis-ázsiai Lícia területén, az akkor a Római, majd a Bizánci Birodalomhoz tartozó, ma Törökországhoz tartozó Myrában püspökként szolgált. Görög neve Nikolaos azt jelenti, hogy "a nép győzelme", és már a kereszténység előtti időkben is használatos volt.
Szent Miklós ereklyéi Bari gyönyörű bazilikájában találhatók.
A Szent Miklós bazilika Bari és az európai kereszténység egyik legjelentősebb egyházi építménye, jelentős búcsújáró hely. Az óváros északkeleti részén áll, a kikötő közelében.
A pugliai román építészeti stílus legszebb emlékét, a Szent Miklós székesegyházat 1087-1197 között az ereklyék őrzésére emelték. A kriptát, ahol az ereklyéket őrzik, II. Orbán pápa szentelte fel 1089-ben, a templom felszentelésére 1197-ben került sor.
A bazilika történelmének magyar vonatkozása is van. Itt őrzik azt az ereklyetartót, amit Nagy Lajos király adományozott a templomnak, amikor 1350. május 8-án (miután rövid ostrom után elfoglalta a várost) látogatást tett a templomban, hogy Szent Miklós koporsójánál köszönetet mondjon az Adriai-tengeren való sikeres átkelésért.
Kapcsolódó hírek
Legfrissebb hírek
Népszerű
- Friss információk 2024: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Advent Hallstattban
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- Világörökség lett a kolbászos stand Bécsben - itt a 10 legnépszerűbb
- Graz adventi vásárai
- Idén is megépült a mesebeli Jégtemplom a Tátrában
- Bizarr látványosságok: A leghátborzongatóbb helyek Itáliában
- Großglockner panorámaút ősszel is gyönyörű, ráadásul olcsóbb
- Videón a felújított Notre Dame - Kiderült, hogyan lehet december 8-tól megnézni a katedrálist
- A kis jégkorszak leghíresebb festménye életre kelt