© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Kedvezményes közlekedési bérletet vezetnek be Berlinben - ennyibe kerül így az utazás
2022. szeptember 19.
A nyári hónapok után az év utolsó szakaszára is kedvezményes árú közösségi közlekedési bérletet vezetnek be a német fővárosban.
A város teljes területén - vagyis az A és a B közösségi közlekedési övezetben - érvényes bérlet havi szinten 29 euróba kerül és az október-decemberi időszakra szól.
A kedvezmény jelentős megtakarítás az utazóközönségnek, tekintve, hogy szeptemberben 86 euróba kerül egy havi bérlet az A-B zónára. Ugyanakkor csak megkötésekkel vehető igénybe, 29 eurós havi bérlet például nem is lesz.
A kedvezmény az úgynevezett előfizetéses konstrukcióban érhető el, ami azt jelenti, hogy éves bérletet kell vásárolni havi részletfizetéssel, és a szerződést az első három hónap, azaz 2022 utolsó negyedéve után rendkívüli felmondással meg lehet szüntetni.
Berlin a 16 német tartomány közül az első, amely az általános drágulás okozta lakossági terhek ellensúlyozására a június-augusztusi időszakra országszerte bevezetett úgynevezett 9 eurós bérlet - helyi és regionális havi közösségi közlekedési bérlet - intézménye után új megoldást alkalmaz a közlekedés költségeinek további mérséklésére.
A tartományi kormány (szenátus) a havi 29 eurós bérletet átmeneti megoldásnak szánja, arra számít, hogy az év végéig sikerül országosan egységes rendszert kidolgozni, így a kedvezményes előfizetéses bérlettel utazóknak nem kell majd felmondaniuk a szerződést.
A közlekedési vállalatoknál a kedvezményes bérlet miatt jelentkező bevételkiesés pótlására 105 millió eurót különítettek el a költségvetésben.
A Berlin körül elterülő Brandenburg tartomány pénzügyi okokra hivatkozva nem csatlakozott a kezdeményezéshez, így a fővárosban dolgozó ingázók jelentős részének lakóhelyén, a közvetlenül a város határánál húzódó C övezetben nem érvényes a kedvezmény.
Kapcsolódó hírek
Legfrissebb hírek
Népszerű
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Bastille nap: A Bastille lerombolása az önkényuralom végét jelentette
- Lángolnak a hegyek
- Tombolnak az erdőtüzek Szicíliában és Szardínián
- Szent Iván-éj – A lángoló folyó
- A nyári napforduló éjjelén legendás hegyi tüzek világítják meg Zugspitzét
- Graz adventi vásárai
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Bécsben alpesi forrásvízzel harcolnak a tomboló hőség ellen
- Nem lehet büntetlenül strandpapucsban mászkálni a Cinque Terre gyönyörű városkáiban
Mások épp ezt nézik
- Basilica di San Paolo fuori le Mura - Szent Pál sírja
- Dommuseum zu Salzburg / Salzburgi Dóm Múzeuma
- 12 kötelező látnivaló Bretagne-ban
- Basilica di San Sebastiano fuori le Mura, Bernini Salvator Mundi szobra
- Galleria Spada: egy rejtett gyöngyszem Rómában
- Thury-vár Várpalotán
- Joanneum Természettudományi Múzeum
- Jardin de la Petite Afrique
- Nederlands Fotomuseum, Rotterdam
- Schaubergwerk Terra Montana - Misztikus bánya


