© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Firenze Machiavellit ünnepli
2013. február 15.
A város az idén ünnepli Machiavelli fő műve, A fejedelem című államelméleti munkája megjelenésének 500. évfordulóját.
hirdetés
Rábukkant a Niccolo Machiavelli elfogatásáról szóló parancsra egy brit kutató a firenzei levéltárban.
Az éppen félévezredes iratot Stephen Miller, a Manchesteri Egyetem professzora véletlenül lelte meg, miközben más témájú dokumentumokat keresgélt. Az 1513-ban kiadott "körözés" vezetett végül a reneszánsz író, filozófus és politikus bukásához.
Machiavelli a firenzei köztársaságban töltött be politikai irányító tisztséget, majd amikor a Medici családnak sikerült visszaszereznie a városállam feletti uralmát, elfogatták, megkínozták, de végül szabadon engedték. A Mediciek Firenzén kívüli birtokára száműzték házi őrizetbe, idővel azonban többször is a tanácsát kérték. 1527-ben hunyt el, nem sokkal azt követően, hogy a Medici családot ismét elűzték Firenzéből.
A város az idén ünnepli Machiavelli fő műve, A fejedelem című államelméleti munkája megjelenésének 500. évfordulóját. A megemlékezési ünnepségek részeként február 19-én rekonstruálják Machiavelli letartóztatását és az ahhoz kapcsolódó eseményeket - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.
(MTI)
Népszerű
- Friss információk 2025: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- A Napkirály 10 legszebb műve
- Sikerült meglesni Tihany vidrájának titkát
- Vízkereszt / Epifania
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Róma legszebb terén 425 éve végezte ki az inkvizíció Giordano Brunót
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- Graz adventi vásárai
- 515 éve járvány ragadta el Európa egyik legrejtélyesebb festőjét
- Advent Hallstattban