© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Hírességek a bécsi Albertina fotókiállításán
2015. augusztus 29.

Fotógyűjteményének legjobbjait állítja ki a bécsi Albertina múzeum, a híres fotóművészek felvételein Marilyn Monroe és Sophia Loren is látható.
A fekete-fehér fotók százhúsz év munkáit ölelik fel. A tárlaton többek között Helmut Newton német, Trude Fleischmann osztrák származású amerikai, Henri Cartier-Bresson francia és Rudolf Koppitz osztrák fotóművészek 1850 és 1988 között készült emlékezetes felvételei láthatók. Ezeken túl megtekinthetők még bécsi városképek, párizsi felvételek vagy akár a két világháború közötti időszak Tirolban készült fotói is.
A Black & White elnevezésű tárlat mintegy száztíz munkát vonultat fel és augusztus 27-től január 17-ig látható.
Az Albertina 1999-ben alapított, csaknem százezer darabból álló fotógyűjteményének következő kiállítása színes képekből áll majd össze, amely szintén a múzeum új, 450 négyzetméteres fotógalériájában mutatkozik majd be.
Legfrissebb hírek
Népszerű
- Friss információk 2025: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Lángolnak a hegyek
- A Napkirály 10 legszebb műve
- Szent Iván-éj – A lángoló folyó
- Látványos farsangi szokások Ausztriában
- A nyári napforduló éjjelén legendás hegyi tüzek világítják meg Zugspitzét
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Graz adventi vásárai
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
Mások épp ezt nézik
- Viamala szurdok
- Obertraun kicsi, de gyönyörű
- Grotte de Baume Obscure - Baume Obscure barlang
- Musée des Confluences
- Málta
- Verőce
- Kaiserliches Jagdschloss Eckartsau
- Abbaye de Menat
- Wiedner´s Wasserspiele / Wiedner Vízijátékok
- Gaztelugatxe hatalmas sziklája Spanyolország egyik legromantikusabb célpontja