© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
A Monarchia idején kialakult hagyomány miatt rúgtak ki egy párt Trieszt strandjáról
2026. június 22.
Triesztben veszekedés robbant ki a strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól.
Heves vita után kitettek két olasz turistát Trieszt egyik strandjáról, ahol, egyedüli helyszínként Európában, fal választja el egymástól a férfiakat és a nőket - jelentette az Il Piccolo helyi napilap.
Az Alla Lanterna nevű tengerparti strandról van szó, amely a triesztiek között Pedocin névvel ismert.
Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort. Az 1900-as évek elején így alakították ki a strandot, és a falat azóta se bontották le.
Férfiak és nők, ha akarnak, a vízben azért találkozhatnak egymással.
A sajátos fürdőhelyet Trieszt önkormányzata tartja fenn, a belépődíj is jelképesnek számít, mivel fejenként 1,2 euró.
Az Il Piccolo beszámolója szerint a hétvégén egy Milánóból érkezett pár a férfiaknak fenntartott részen foglalt helyet. Egy helyi strandoló figyelmeztetésére, miszerint nő nem tartózkodhat a férfiaknak fenntartott részen, úgy reagáltak, hogy a triesztiek a középkorban élnek, "városotok nem olasz, otromba szexisták vagytok (..) szégyelljétek magatokat".
Az Il Piccolo szerint a vita erőszakossá fajult, annyira hogy a strand dolgozóinak is be kellett avatkozni, végül a turisták távoztak, és a belépőjegyet is visszafizették nekik.
A triesztiek ragaszkodnak a strandjukhoz, amelyet a hagyomány szerint az osztrák-magyar monarchia idejére vezetnek vissza, és már többször nemet mondtak a fal lebontására.
Kapcsolódó hírek
Népszerű
- Bastille nap: A Bastille lerombolása az önkényuralom végét jelentette
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Lángolnak a hegyek
- Ágyi poloskák a hegyi kunyhókban: Az alpesi klubok tanácsai a paraziták elkerülésére
- A nyári napforduló éjjelén legendás hegyi tüzek világítják meg Zugspitzét
- Bécsben alpesi forrásvízzel harcolnak a tomboló hőség ellen
- Szent Iván-éj – A lángoló folyó
- Nem lehet büntetlenül strandpapucsban mászkálni a Cinque Terre gyönyörű városkáiban
- Graz adventi vásárai
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”


