© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Saját galériát nyit Erich Lessing világhírű osztrák fotóművész
2012. március 19.
Saját galériát alapít a 88 éves Erich Lessing, az osztrák fényképészet egyik legjelentősebb élő képviselője.
A világhírű fotós saját, rendkívül gazdag életművéből állít össze tematikus tárlatokat a Bécs belvárosában nyíló kiállítóhelyen. A kiállított képeket meg is lehet majd vásárolni. A Lessingimages.com nevet viselő galéria március 22-étől lesz látogatható.
Mint azt a művész az APA hírügynökségnek elmondta, az első - húsvét közeledtéhez illeszkedő - válogatás az Út a Golgotára címet viseli majd, és a bibliai Szentföldön készült felvételekből áll. Ugyancsak erre az évre tervez az idős fotóművész egy tárlatot az 1956-ban Magyarországon készült felvételekből és egy másikat Lányok a hatvanas évekből címmel.
Erich Lessing hosszú pályafutása alatt dolgozott egyebek közt az Associated Press amerikai hírügynökségnek, valamint a Life és a Paris Match című magazinoknak. 1950-ben, három évvel az alapítása után csatlakozott a Robert Capa és Henri Cartier-Bresson neve fémjelezte Magnum fotóügynökséghez.
Fotóriportjai megörökítettek történelmi pillanatokat és személyiségeket. Bejárták a világsajtót többek között az Ausztria szuverenitását visszaadó, 1955-ös Államszerződés aláírásakor készített felvételei. Számos fényképet készített az 1956-os magyarországi eseményekről is. Ezekből egy album is megjelent, és 2006-ban önálló kiállítást rendezett belőlük a bécsi Leopold Múzeum. Híresek a Muzsika hangja és a Zorba, a görög című filmek forgatása alatt készült fotói is. Nagy számban készített felvételeket művészeti alkotásokról is, köztük a párizsi Louvre múzeum összes festményéről.
Lessing színes fotóiból egy válogatást az Osztrák Nemzeti Könyvtár fotógyűjteményének adományozott, és úgy rendelkezett, hogy halála után fekete-fehér felvételeinek egy része is a közgyűjtemény birtokába kerüljön majd. Az interjúban elmondta: szeretné, hogy több tízezer fotóból álló életműve fennmaradó része ne "skatulyákban porosodjon", hanem gyűjtőkhöz kerüljön.
A júliusban 89. születésnapját ünneplő fotográfus ma is aktív. Legújabb terve a 2012-es Gustav Klimt-emlékévhez kapcsolódik, a festőnek az ausztriai Attersee tó partján készült tájképeinek hatását akarja a fényképezőgép segítségével visszaadni. "Hogy sikerül-e, azt még nem tudom" - mondta Lessing az APA-nak.
Népszerű
- Csodagyökér rejtőzik az Alpokban, Kleopátra szépségének is ez volt a titka
- A Napkirály 10 legszebb műve
- Friss információk 2024: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Falusi ősz
- Miért nevezik a cirbolyafenyőt az Alpok királynőjének?
- Lenyűgöző látvány, amikor 5000 juh indul útnak a dél-tiroli Schnalstal-gleccseren
- Az Alpok gyógyítói: mire jó a fenyő illóolaj?
- 666 éve a Magyar Királyságé volt az egész horvát tengerpart
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Bastille nap: A Bastille lerombolása az önkényuralom végét jelentette
Mások épp ezt nézik
- Szent László-kép Altomontéban
- Felvonók a Mont Blanc-ra
- Loser Panoramastrasse
- A világ leghosszabb szánkópályája Brambergben
- Civita di Bagnoregio
- Svábhegy
- Lüszikratész-emlékmű (Μνημείο Λυσικράτους)
- Imst-Gurgtal
- Kőhányás
- Chiesa di San Carlo alle Quattro Fontane - Borromini tervezte gyönyörű barokk templom Rómában