© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Az allergiások is nyugodtan sütizhetnek Bécsben
2014. szeptember 3.
Most már az allergiások is nyugodtan sütizhetnek Bécsben. AllergikerCafé néven nyílt Bécs kifejezetten allergiások számára alapított első kávézója.
A bolt megálmodója anya és lánya, Margaret és Franka Rothaug, akik maguk is hisztamin- és lisztérzékenységben szenvednek. "Intoleráns vagyok, de ez semmit sem jelent" – hangzik az üzlet mottója.
Herr König hozzávalói: gluténmentes liszt, laktózmentes tej, eper, vaj, vanilia, tojás, cukor
Az itt kapható finomságok összetevői egészen eltérőek egy átlagos sütemény vagy menü hozzávalóitól.

Tobias brownie gluténmentes lisztet, vajat, tojást, cukrot, csokit és mandulát tartalmaz
Aki az összetevők hosszas mérlegelése nélkül akar nassolni vagy ebédelni, akár egy jó bécsi virslit zsemlével elfogyasztani, az itt megteheti – természetesen gluténmentes verzióban. A különböző fantázianevű sütemények mellett elolvasható a pontos összetételük, és apró ikonokkal jelölik, hogy milyen típusú allergiások, laktóz-, hisztamin-, mogyoró- vagy gluténérzékenyek fogyaszthatják.

Hisztamin allergiásoknak: Mariska
A kávézó dizájnja egyedi, amely nemcsak a személyzet kötényén, hanem a papírból vagy textilből készült kreatív süteménycsomagoláson és a helyiség belső kialakításán is visszaköszön.
Az AllergikerCafé a bécsi Karlsplatztól tíz perces sétára, a város negyedik kerületében, a Wiedner Hauptstraße-n nyílt meg.
Népszerű
- Húsvéti tűzijáték Firenzében
- Ezek a legkülönlegesebb húsvéti hagyományok Olaszországban
- Dürer híres nyulának egy macska volt a modellje
- Március 15-én először mértek vereséget a kalandozó magyarok felett
- Ennél szebb Szantorini már nem lehet: húsvéti lángok borítják be a szigetet - videó
- Húsvéti hagyományok Karintiában
- Már pontosan tudjuk milyen volt az időjárás 1848. március 15-én
- A tűz, a kutak és a tojás: A húsvét német hagyományai
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”


