© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Újabb attrakcióval bővült Bécs: Éjszakánként életre kel a bécsi Műszaki Múzeum
2021. október 27.

Sötétedés után lenyűgöző fényinstallációk elevenednek meg a Műszaki Múzeum homlokzatán. A fényjátékkal az aktuális kiállításokra reflektálnak és így szeretnének kedvet csinálni a múzeumlátogatáshoz.
A múzeum épületéről elstartoló Ariane-6 hordozórakéta, mesterségesintelligencia-processzor, akkumulátorokat feltöltő napelemek – mostantól sötétedés után minden nap ilyen látvány fogadja a bécsi Technisches Museum (Műszaki Múzeum) előtt elhaladókat.
A projection mapping nevű eljárás segítségével a historikus épület homlokzatához igazított képek és videók, 2D és 3D animációk tematikájukban az aktuális kiállításokhoz igazodnak és céljuk, hogy becsalogassák az embereket a tárlatokra.
Az Európai Űrügynökség (ESA) Ariane-6 hordozórakétája például a múzeum űrkutatással kapcsolatos szekciójára igyekszik felhívni a figyelmet. Miután a rakéta Föld körüli pályára állt, a nézők megcsodálhatják, milyen a napfelkelte a világűrben, majd visszatérésekor a Kék Bolygó látványából kapnak ízelítőt.
Az „Energia” című állandó tárlathoz kapcsolódóan napelemek rajzolódnak ki az épület oszlopain, miközben kábelek óriási hálózatán keresztül akkumulátorokat töltenek fel.
A „Mesterséges intelligencia?” című időszaki kiállítás alkalmából MI-processzorrá avanzsál az épület homlokzata, bootol, adatokat gyűjt és szekvencializál, hogy végül lenyűgöző fényjátékként mutatkozzon meg az eredmény.
A különleges fényinstallációk Lucas Dikany és Xaver Hopfgartner médiadizájnereknek köszönhető, akik korábban már az Ausztria legnagyobb és leggyorsabb gőzmozdonyának belső életéről készült videóinstallációval nyűgözték le a múzeum látogatóit.
A mostani fényjátékhoz különböző technikákat használtak: míg az energia témakörhöz kapcsolódó jelenetek klasszikus 3D-renderelés eredményei, addig az űrkutatásról szóló fejezetnél már az Epic Games Unreal Engine játékfejlesztő motorját is segítségül hívták. A mesterséges intelligenciához készült tartalmak egy részét pedig mesterséges intelligencia készítette műalkotások alapján.
Az épület elhelyezkedésének és a különleges projekciós technikának köszönhetően a bécsi Technisches Museum Ausztria első olyan kiállítóháza, amelynek folyamatosan videóinstallációkat lehet vetíteni a homlokzatára.
(Nyitókép: Mesterséges intelligencia készítette animáció a bécsi Műszaki Múzeum homlokzatán © Technisches Museum Wien)
Népszerű
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- A Napkirály 10 legszebb műve
- Friss információk 2025: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Turistaút Ferenc pápa nyomdokában
- Sikerült megtisztítani a Großglockner alpesi panorámautat a hótól - kiderült, mikortól járható
- Dürer híres nyulának egy macska volt a modellje
- Ennél szebb Szantorini már nem lehet: húsvéti lángok borítják be a szigetet - videó
- Idén négynapos lesz a Hollókői Húsvéti Fesztivál - itt a részletes program
- Húsvéti tűzijáték Firenzében
- Ezek a legkülönlegesebb húsvéti hagyományok Olaszországban
Mások épp ezt nézik
- Musée Bourdelle
- Bologna környékének felfedezése
- Villa Rufolo - Amalfi-part gyönyörű villája
- Sztágira - Arisztotelész szülővárosa
- Óbánya és Kisújbánya
- Mulhouse
- Tenerife felfedezése, utazási tippek
- Vízijátszótér Maltatalban - Fallbach vízesés
- Amalfi-part - Costiera Amalfitana
- Schönbrunn Kindermuseum / Gyermekmúzeum