© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Megnyitják Mussolini titkos bunkerét
2013. április 2.
Rómában felfedezték Mussolini legtitkosabb bunkerét, hamarosan turista látványossággá válik.
A bunkert 2010-ben fedezték fel, amikor munkások a reneszánsz Palazzo Venezia-t restaurálták, de idáig nem fedték fel létezését. A 15. századi épület pincéjében egy 9 titkos szobába vezetető csapóajtót találtak, amelyeknek védelmét két méter vastagságú betonfalak biztosították. A kutatók szerint ez Benito Mussolini 12. bunkere, mindközül a legtitkosabb.
Piazza Venezia
Ez volt a Duce utolsó bunkere, amelynek építését ugyan soha nem fejezték be, ami abból is látszik, hogy nincsen vízvezeték, se áram, csak a csupasz falak. A bunker 15 méterrel van a föld alatt, és ellenállt egypár komoly bombatámadásnak is. Két menekülő útvonal található itt, az egyik a szomszédos templom kertjébe vezet. A másikat még nem fedezték fel teljesen, de Mussolini egyik másik bunkerének az irányába vezet.
A bunker 80 nm-es, ezért valószínű, hogy csak magának Mussolininak és még egy személynek tervezték, minden bizonnyal szeretőjének, Claretta Petaccinak. A néhol két méter vastag falak kitűnő védelmet nyújthattak volna egy esetleges légicsapás ellen. A forrásokból tudható, hogy maga a vezér felügyelte kialakítását, aki rettenetesen félt a szövetségesek közeledtétől.
Míg ez a bunker hálózat megvédte Mussolinit a bombáktól, a partizánoktól már nem. A diktátort a 1945. április 28-án a partizánok végezték ki szeretőjével együtt.
A bunkert ősszel nyitják meg a turisták előtt. Lesznek érintőképernyős információs táblák, amelyek a hely történelmi jelentőségét mutatják majd be, valamint egy korabeli légósziréna hangjának a felvétele is lejátszható lesz, hogy felidézze a bunker hangulatát.
A Palazzo Venezia egyike Róma első három reneszánsz kori épületeinek, jelenleg a Museo di Palazzo Veneziának ad otthont.
Népszerű
- A Napkirály 10 legszebb műve
- Friss információk 2024: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- Falusi ősz
- Csodagyökér rejtőzik az Alpokban, Kleopátra szépségének is ez volt a titka
- Lenyűgöző látvány, amikor 5000 juh indul útnak a dél-tiroli Schnalstal-gleccseren
- Miért nevezik a cirbolyafenyőt az Alpok királynőjének?
- Az Alpok gyógyítói: mire jó a fenyő illóolaj?
- 666 éve a Magyar Királyságé volt az egész horvát tengerpart
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Bastille nap: A Bastille lerombolása az önkényuralom végét jelentette