© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
6 világhírű látnivaló, ahol tilos a fényképezés
2022. augusztus 22.

Mi az első dolog, amit teszünk, ha meglátunk egy nevezetességet? Nos, természetesen egy fénykép. De a világ számos nevezetességénél pontosan ez az, ami valójában tilos.
Sok utazó ismeri a helyzetet: elmész egy nevezetességhez, és azonnal kattogni kezdenek a fényképezőgépek, mert meg akarod örökíteni a pillanatot az utókornak vagy a közösségi médiának. Amit kevesen tudnak: egyes világhírű látnivalóknál tilos fotózni. Melyek ezek? 6 helyet mutatunk, ahol szigorúan tilos fényképeket készíteni.
Párizs: Eiffel-torony
Talán azt gondolja, hogy "Várj egy percet, készítek legalább 100 képet". Eddig minden rendben - de ha éjszaka fotózza az Eiffel-tornyot, óvatosnak kell lennie. Legalábbis, ha kereskedelmi célokra akarja használni őket, vagy ha a közösségi médiában akarja megmutatni őket.
Az ok: az Eiffel-torony megvilágítása 1985 óta szerzői jogvédelem alatt áll. Csak azok vannak biztonságban, akik ezt a szerzői jogot használják a képeikhez: "Tour Eiffel - Illuminations Pierre Bideau". Tehát: fotózni szabad, de a fotók használata gyorsan problémássá válhat az Insta, a fotófelhők és hasonlók idején.
Agra: Taj Mahal
A Taj Mahal szintén a városnézés egyik fénypontja, és több ezer kép kering róla az interneten. A komplexum belsejét azonban tilos fényképezni.
A turistáknak a belépéskor le kell adniuk a fényképezőgépeket és az állványokat. Ezenkívül a mobiltelefonokat ki kell kapcsolni, vagy legalábbis el kell némítani, hogy megőrizzék a csendet a szent csarnokokban. Eddig csak néhány hivatásos fotósnak engedélyezték, hogy képeket készítsen a Taj Mahal belsejében.
London: Westminster apátság
Ez Anglia leghíresebb temploma, ahol számtalan brit királyi család tett fogadalmat. Természetesen kívülről nem okoz gondot a fényképezés, de a templom belsejében nem szabad fényképezni.
Az egyház honlapja szerint az embereknek inkább a templom szépségét kell élvezniük, mintsem a legjobb téma hajszolniuk.
London: Trafalgar tér
Egy újabb nevezetesség Londonban, amelyet tilos egyszerűen lefényképezni. Közvetlenül a város polgármesterétől kell engedélyt kérni, ha valaki a híres helyszínt és más nevezetességeket akar fotózni.
A jó dolog az, hogy ez a korlátozás csak a hivatásos fotósokra vonatkozik - a turisták büntetlenül fotózhatnak.
Szentpétervár: A borostyánszoba reprodukciója
Az igazi borostyánszoba elveszett, de az oroszországi Szentpéterváron található reprodukciója szintén keresett fotómotívum. Ez azonban valójában tilos. A Carszkoje Szeló-i Katalin-palota különleges helyiségében szigorúan tilos fotózni.
A felügyelet ellenére azonban néhány "okos" embernek még mindig sikerül képeket posztolnia róla a közösségi médiában.
Róma: Sixtus-kápolna
Itt található a világ egyik leghíresebb mennyezeti freskója, az Ádám teremtése, de a fényképezés szigorúan tilos. Bárkit, akit ezen kapnak, kizárással vagy akár a fényképezőgép elkobzásával fenyegetnek.
Bizarr: Az Instagramon keringő a kápolnáról készült néhány pillanatfelvétel úgy tűnik, mintha magától Ferenc pápától származna.
(Fotók: pixabay)
Népszerű
- Friss információk 2023: beutazási, közlekedési hírek és benzinárak
- 6 úti cél, amit minden Agatha Christie-rajongónak meg kell látogatnia
- Karnevál idején kitör a narancsháború
- Látványos farsangi szokások Ausztriában
- Idén rekordszámú maskarás és sok újdonság lesz a mohácsi busójáráson - itt vannak a legfrissebb infók
- 115 éve halt meg a morbid képeiről híres festő
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Megnyílt Ausztria legmagasabban fekvő szánkópályája
- Karneválok Olaszországban
- Advent Hallstattban