© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Az olasz múzeumok felveszik harcot a klímaaktivistákkal - mindenkit érinteni fog
2022. november 20.
Üveggel kell védeni számtalan műkincset a klímaaktivisták gyakori demonstrációi miatt.
Üveggel kell védeni számtalan műkincset a klímaaktivisták gyakori demonstrációi miatt, és ez a múzeumi belépők árának emelését vonja maga után - közölte Gennaro Sangiuliano olasz kulturális miniszter.
A tárcavezető közleményben hangsúlyozta, hogy "a festményeinket, installációkat, múzeumaink és gyűjteményeink alkotásait és épületeit célba vevő értelmetlen és alaptalan erőszak azonnali beavatkozást igényel".
Gennaro Sangiuliano hangsúlyozta, hogy első lépésként üveggel fedik a jelentősebb festményeket. Hozzátette, mivel hatalmas művészeti örökségről van szó, a költségek is jelentősek lesznek, így elkerülhetetlenné válik a belépőjegyek árának emelése.
Megjegyezte, "kevesek erőszakos fellépése" az olaszokat sújtja, főleg azokat, akik szívesen járnak kiállításra.
Olaszországban a klímatüntetők első akciója július 22-én volt, amikor a firenzei Uffizi képtár előtt transzparensekkel tüntettek, majd fiatalok hozzáragasztották magukat Sandro Botticelli Tavasz című festményéhez. A reneszánsz mesterműben semmilyen kár nem keletkezett, mert azt is üveg védi.
Ezt követően több olasz múzeumban történt hasonló akció. Legutóbb a héten Milánóban liszttel borították be azt a kiállított autót, amelynek festése Andy Warhol alkotása.
Kapcsolódó hírek
Népszerű
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Csodaszép a Budai Vár: virágba borult a japán díszcseresznye fasor
- Ezek az európai strandok a legjobb menedékek a nyári hőség elől
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Graz adventi vásárai
- Húsvéti tűzijáték Firenzében
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- Március 15-én először mértek vereséget a kalandozó magyarok felett
- Ezek a legkülönlegesebb húsvéti hagyományok Olaszországban
- Dürer híres nyulának egy macska volt a modellje
Mások épp ezt nézik
- Mostviertler Schienenradl / Mostviertler Hajtánytúra
- Dachstein gleccser / Dachstein Gletscherbahn
- Sástó - Varázslatos fotókon Magyarország legmagasabban fekvő tava
- Oktoberfest 2025: A legfontosabb tudnivalók, sörök, árak
- Mormota tanösvény
- Fürdőtó és szabadidőpark "well welt kumberg"
- Nationalpark Hohe Tauern: Természeti látványosságok és kirándulástippek
- Alsósztregova
- Museum für Angewandte Kunst / Iparművészeti Múzeum
- Mary Rose, VIII. Henrik egykori zászlóshajója


