© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Kitiltják Róma ókori központjából az autókat
2013. június 12.
Ignazio Marino, az olasz főváros hét végén megválasztott főpolgármestere bejelentette, hogy augusztus 15-től gyalogosövezetté teszi Róma ókori központját, kitiltva a járműveket a Forum Romanum és a Colosseum közeléből.
Ignazio Marino, az olasz főváros hét végén megválasztott főpolgármestere bejelentette, hogy augusztus 15-től gyalogosövezetté teszi Róma ókori központját, kitiltva a járműveket a Forum Romanum és a Colosseum közeléből.
Két hónap múlva már csak a tömegközlekedési eszközök, a kerékpárosok és a gyalogosok közlekedhetnek Róma szívében.
A választási kampányban Marino egyik programpontja volt a Forum Romanum és a Colosseum közötti terület védelme. Az UNESCO-világörökség részét képző városrész Róma egyik legforgalmasabb csomópontja: római főpolgármester utoljára 1993-ban próbálkozott az autók kitiltásával, akkor sikertelenül. Eddig nem született megoldás a közlekedés elvezetésére, pedig az évente több mint ötmillió turista látogatta Colosseumnál a szmog mértéke a környezeti felmérések szerint az év minden ötödik napján meghaladja az egészségre veszélyes szintet.
Marino augusztus közepétől vezeti be a gyalogosövezetet, amikor Róma lakosainak többsége szabadságon lesz és minimális lesz az autósforgalom. Az igazi főpróbát azonban a szeptemberi munkakezdés jelenti.
A Legambiente környezetvédelmi szervezet üdvözölte Marino bejelentését, hangsúlyozva, hogy ezt újabb forgalomkorlátozó lépéseknek kell követniük.
Giorgio Piccinato urbanisztikai szakértő a Corriere della Sera napilap szerdai római kiadásában kritikusan nyilatkozott. Hangoztatta, hogy a gyalogosövezet jó ötlet, de Róma központjának lezárásával a város többi részén nő majd a forgalom. Máshol a földalatti közlekedés megoldás, de ez az "ókori" Rómában lehetetlen.
(MTI)
Két hónap múlva már csak a tömegközlekedési eszközök, a kerékpárosok és a gyalogosok közlekedhetnek Róma szívében.
A választási kampányban Marino egyik programpontja volt a Forum Romanum és a Colosseum közötti terület védelme. Az UNESCO-világörökség részét képző városrész Róma egyik legforgalmasabb csomópontja: római főpolgármester utoljára 1993-ban próbálkozott az autók kitiltásával, akkor sikertelenül. Eddig nem született megoldás a közlekedés elvezetésére, pedig az évente több mint ötmillió turista látogatta Colosseumnál a szmog mértéke a környezeti felmérések szerint az év minden ötödik napján meghaladja az egészségre veszélyes szintet.
Marino augusztus közepétől vezeti be a gyalogosövezetet, amikor Róma lakosainak többsége szabadságon lesz és minimális lesz az autósforgalom. Az igazi főpróbát azonban a szeptemberi munkakezdés jelenti.
A Legambiente környezetvédelmi szervezet üdvözölte Marino bejelentését, hangsúlyozva, hogy ezt újabb forgalomkorlátozó lépéseknek kell követniük.
Giorgio Piccinato urbanisztikai szakértő a Corriere della Sera napilap szerdai római kiadásában kritikusan nyilatkozott. Hangoztatta, hogy a gyalogosövezet jó ötlet, de Róma központjának lezárásával a város többi részén nő majd a forgalom. Máshol a földalatti közlekedés megoldás, de ez az "ókori" Rómában lehetetlen.
(MTI)
Népszerű
- Gyönyörű gyerekbarát strandok Olaszországban - megmutatjuk a 15 legjobbat
- Bécsben alpesi forrásvízzel harcolnak a tomboló hőség ellen
- Lángolnak a hegyek
- A nyári napforduló éjjelén legendás hegyi tüzek világítják meg Zugspitzét
- Nem lehet büntetlenül strandpapucsban mászkálni a Cinque Terre gyönyörű városkáiban
- Ezek az európai strandok a legjobb menedékek a nyári hőség elől
- Szent Iván-éj – A lángoló folyó
- Ha e-autóval nyaralna, ezen az 5 úticélon nem lesz gondja
- Graz adventi vásárai
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
Mások épp ezt nézik
- Trostburg
- London gyerekekkel: tippek városnézéshez
- Kultúrkerékpárút Karintiában - Kultur.Rad.Weg
- Bourse de Commerce - Francois Pinault kortárs múzeuma Párizsban
- Legjobb sífutópályák az osztrák Alpokban
- Különlegesek a buszmegállók Vorarlbergben
- Museum für Angewandte Kunst / Iparművészeti Múzeum
- Mühleni Fürdőtó - kirándulóút a tó körül
- Basilica di San Paolo fuori le Mura - Szent Pál sírja
- Allsport Parkbad Eisenstadt


