© Hetedhétország - Minden jog fenntartva!
Impresszum - Kapcsolat - Partnerek - Médiaajánlat - RSS - Adatvédelem
Ostoba viselkedés miatt két turistát kidobtak Velencéből - videóval
2022. augusztus 22.
Velence úgy tűnik, nem szörfös célpont.
hirdetés
A város nem engedélyezi a vízi sporttevékenységeket a vízi útjain, és általában is rossz szemmel nézi az ilyen ostoba viselkedést.
Két velencei turista kivívta a helyi hatóságok, köztük Luigi Brugnaro polgármester haragját, miután lefilmezték őket, amint elektromos hidroplán deszkákon szörföznek a híres Canal Grande mentén.
Az eset augusztus 17-én történt, és a két férfiról készült videók elterjedtek a közösségi médiában, ami rögtönzött hajtóvadászatot indított, a polgármester pedig még egy ingyenes vacsorát is ígért a letartóztatásukhoz vezető információkért.
Később kiderült, hogy a két ausztrál kalandort elfogták, és fejenként 1500 euróra büntették őket. De ez még nem minden. Arra is felszólították őket, hogy hagyják el a lagúnavárost, antiszociális és gondatlan magatartás miatt pedig vádat emeltek ellenük.
A város emellett megbízta az ügyvédeket, hogy indítsanak eljárást a páros ellen a város imázsának rontása miatt. Az ausztrál konzulátussal is felveszik a kapcsolatot.
A két szörfös szó szerint és átvitt értelemben is nagy visszhangot keltett, mivel tettük és az azt követő büntetésük felhívta a figyelmet arra, hogy az olasz hatóságok milyen toleranciaküszöböt tartanak be a védett történelmi helyszíneken a turisták önkényes viselkedésével szemben.
Egyesek számára a két turista által végzett vízi sporttevékenység ártalmatlannak tűnhet, de a hatóságok ezt másképp látják.
Az ügyészség azt is vizsgálja, hogy a hajózás veszélyeztetésével vádolja-e őket, míg a velencei polgárőrség a városképkárosítás fogalmának - bevallottan számunkra még kissé homályos - jogalkotási gyakorlatát teszteli. Valószínűleg ahhoz a globális megítéléshez van köze, hogy mi Velence (és mi nem), mint úti cél.
Kapcsolódó hírek
Népszerű
- Látványos farsangi szokások Ausztriában
- Friss információk 2025: utazási, közlekedési hírek, benzinárak és rendkívüli időjárás
- A Napkirály 10 legszebb műve
- Farsangkor ismét felvonulnak a szlovén kurentek
- Idén is megnyitják a pesti rakpartot, nem is akárhogy
- Már 200 éves a „Csendes éj! Szentséges éj!”
- Vízkereszt / Epifania
- Krampuszok riogatnak Ausztriában
- Graz adventi vásárai
- Sikerült meglesni Tihany vidrájának titkát